Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Z Moravoslezského kraje

Opava bude slavit Den Země

27.3.2023 | Opava

Den ZeměV dubnu proběhne Den Země, který bude slavit i město Opava. Připraveno je spousta her a soutěží pro děti, kulturního programu a míst k setkání.

více …

Krnov stromy nekácí

22.3.2023 | Krnov

stromyKrnov krásně dokazuje, že se hned nemusí zeleň kácet, pokud někde překáží jinému projektu, ale dá se jí najít nové stanoviště. Tak tomu bylo i v případě stromů u mateřské školy.

více …

Třinec vyčistil ptačí budky

12.3.2023 | Třinec

ptačí budkaPtáci rádi hnízdí v čistých budkách. Proto jim magistrát města Třinec nechala jejich domovy na stromech vyčistit.

více …


Bohumín rozváží majitelům domů popelnice na plast

17.2.2023 | Bohumín

popelnice na plastNěkteří majitelé domů v Bohumíně se již dočkali rozvozu nových nádob na seprační odpad, konkrétně na plasty. Konkrétně šlo o části Vrbice a Pudlov. Další ulice budou pokračovat.

více …

Výsadba nové zeleně v Ostravě

18.1.2023 | Ostrava

výsadbaZeleň je ve městě potřeba jako sůl. Má hned řadu výhod. Jednak zlepšuje kvalitu ovzduší, zpříjemňuje pocit z bydlení, činí okolí hezčí a poskytuje domov mnohým ptákům a hmyzu. Naštěstí existují projekty a organizace, které se starají o výsadbu nové zeleně. Jedním z nich je i OZO. více …


Neplýtvej jídlem Opavo

15.1.2023 | Opava

plesnivé jídloTo, že se vyhazuje až příliš jídla se všeobecně ví. Každý z nás denně vyhodí nedojezený oběd po dětech, prošlé potraviny, plesnivou zeleninu. Přitom by stačilo lépe uvažovat jak nas samotnými nákupy, tak nad zpracování potravin.

více …

Co nepatří do kanalizace aneb jak správně třídit oleje

25.11.2022 | Ostrava

kanalizaceVíte, že do kanalizace nepatří odpad z kuchyně a už vůbec ne jedlé tuky? Ty je třeba sbírat do nádob a odevzdávat na sběrných místech. Po vylití tuku do odpadu, dochází k ucpávání kanalizace a dalším problémům s tím spojených. více …


Žáci v Ostravě sadili nové stromy

12.11.2022 | Sandra Franerová

sadba stromůV Ostravě žáci mateřských i základních škol osázely okolí svých škol novými stromy. Hlavním sponzorem byl ČEZ.

více …

Ostravský terminál Dubina se ozelení

31.10.2022 | Ostrava

dubinaV Ostravě započal projekt REPLACE. Nyní je na řadě terminál Dubina, kde projde denně 16 tisíc lidí. Projekt tak nahradí betonové plochy a pomůže k hezčímu prostředí města.

více …

Nový Jičín bude zavlažovat pomocí vaků

23.10.2022 | Nový Jičín

zavlažovací vakZavlažovací vaky jsou v posledních letech skvělým způsobem, jak efektivně zavlažovat zeleň ve městě a zároveň šetřit vodu a náklady na její rozvoz. Město Nový Jičín nyní získalo další vaky od firmy Radegast, aby lépe bojovalo se suchem.

více …

Reklama: