Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Ostrava

Děti v Ostravských mš se učí lásce k přírodě

4.10.2023 | Ostrava

děti z mšDěti z mš v Ostravě zvaní "Zámoštníci" se pomocí nových tabulí učí o přírodě a budují si tak k ní vřelý vztah. Učení hrou.

více …

Nová voliéra pro bažanty v Ostravě

10.9.2023 | MS Kraj

bažant voliéraMatiční gymnázium Ostrava prošlo rekonstrukcí a nyní poskytuje i domov skoro vyhynulému druhu bažanta Edwardsova. více …


Výsadba nové zeleně v Ostravě

18.1.2023 | Ostrava

výsadbaZeleň je ve městě potřeba jako sůl. Má hned řadu výhod. Jednak zlepšuje kvalitu ovzduší, zpříjemňuje pocit z bydlení, činí okolí hezčí a poskytuje domov mnohým ptákům a hmyzu. Naštěstí existují projekty a organizace, které se starají o výsadbu nové zeleně. Jedním z nich je i OZO. více …


Co nepatří do kanalizace aneb jak správně třídit oleje

25.11.2022 | Ostrava

kanalizaceVíte, že do kanalizace nepatří odpad z kuchyně a už vůbec ne jedlé tuky? Ty je třeba sbírat do nádob a odevzdávat na sběrných místech. Po vylití tuku do odpadu, dochází k ucpávání kanalizace a dalším problémům s tím spojených. více …


Žáci v Ostravě sadili nové stromy

12.11.2022 | Sandra Franerová

sadba stromůV Ostravě žáci mateřských i základních škol osázely okolí svých škol novými stromy. Hlavním sponzorem byl ČEZ.

více …

Ostravský terminál Dubina se ozelení

31.10.2022 | Ostrava

dubinaV Ostravě započal projekt REPLACE. Nyní je na řadě terminál Dubina, kde projde denně 16 tisíc lidí. Projekt tak nahradí betonové plochy a pomůže k hezčímu prostředí města.

více …

Ostrava radí obyvatelům s vytápěním

29.9.2022 | OstravaOstrava

komínyOstrava pomáhá svým občanům nejen s výměnou kotle, ale nyní se rozhodla poradit i v oblasti samotného provozu. Tedy čím topit, aby to bylo prospěšné jak pro lidi, tak životní prostředí. Správné topení přispívá k lepší efektivitě a k lepšímu bydlení obecně.

více …

Zoo Ostrava využije přebytečné dýně

26.9.2022 | Ostrava

dýněPříroda nyní vydává své dary. Padají žaludy, sbírají se ořechy, jeřabiny a všude se červenají šípky. Dýně se odnáší ze zahrad. Pokud jich máte více něz je zdrávo a nevíte co s nimi, podarujte Zoo Ostrava. Některé z nich využijí v rámci soutěže a jinými zpestří jídelníček zvířatům.

více …

Ostrava podepsala smlouvu sdílených kol na další dva roky a přidala novinku

15.8.2022 | Ostrava

nextbikeSdílená kola jsou v Ostravě velmi oblíbená. Již čtyři roky lidé tuto službu ochotně využívají. Ostrava tak podepsala smlouvu s Nextbike na další dva roky a přidala zajímavou novinku pro držitele ODISky.

více …

V Ostravě pomocí injektáže zachraňují jírovce

31.7.2022 | Ostrava

jírovec maďalJírovce jsou lákavou lahůdkou pro klíněnku jírovcovou. Ta je však značně poškozuje. Proto Ostrava přistoupila na techniku injektáží a jírovce jsou zase plné sil.

více …

Reklama: