Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Havířov zavedl pro mladistvé a seniory jízdné zdarma

8.8.2018 | Havířov

Při používání veřejné dopravy se snižuje množství emisí vyprodukovaných z osobních automobilů a motocyklů. Své o tom ví i Havířov. Zavedl jízdné zdarma, a to mladistvím a seniorům.


Od 1. července 2018 zavede ČSAD Havířov bezplatnou přepravu pro cestující do 18 let věku a pro cestující nad 65 let věku. Přepravu bude svým občanům hradit město -  změnu tarifních podmínek MHD schválila Rada města a odsouhlasením úpravy rozpočtu jejich rozhodnutí již posvětili zastupitelé.

Nadále budou děti do 6 let v doprovodu osoby starší 10 let moci cestovat zcela zdarma bez nutnosti prokazovat nárok na bezplatnou přepravu. Cestující od 6 do 18 let a nad 65 let, kteří budou chtít jezdit havířovskou městskou dopravou zdarma, si nově budou moci na kartu ODIS nahrát bezplatnou roční jízdenku.

Pokud cestující již mají svou ODISku, stačí navštívit předprodejní místo na autobusové zastávce Město,radnice případně autobusové nádraží ČSAD Havířov. Po prokázání věku (nároku na bezplatnou přepravu) bude nahrán bezplatný roční kupón.

Cestující, kteří ještě nemají svou ODISku, si ji budou muset vyřídit standardní cestou na autobusovém nádraží (výroba karty ODIS trvá 21 dní). Žádanku na výdej ODISky je možné stahovat zde (v žádance je nutno uvést, do jaké věkové kategorie žadatel patří).

Vyplněný formulář stáčí odevzdat na autobusovém nádraží a uhradit pořizovací cenu karty ODIS (130 Kč).

Cestující, kteří nebudou mít nahranou platnou bezplatnou roční jízdenku, budou i nadále odbaveni dle platného tarifu. Dříve zakoupené kupóny jsou i nadále platné. Jízdné za dříve zakoupené kupóny se nevrací.

Bezplatná přeprava bude platit pouze na linkách MHD Havířov.

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.havirov-city.cz

Zdroj obr.: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: