Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Krnov stromy nekácí

22.3.2023 | Krnov

stromyKrnov krásně dokazuje, že se hned nemusí zeleň kácet, pokud někde překáží jinému projektu, ale dá se jí najít nové stanoviště. Tak tomu bylo i v případě stromů u mateřské školy.

Před vstupem do areálu mateřské školy v Žižkově ulici bude letos vybudováno parkoviště pro krátkodobé stání, takzvané K+R (Kiss and Ride). Vznikne v místech mezi chodníkem a komunikací, kde až do tohoto týdne rostly tři kulovité akáty a jeden javor.

„Jelikož se jednalo o poměrně mladé stromy, které mají velkou šanci se uchytit na jiném místě, nechtěli jsme je kácet, ale rozhodli jsme se je přesadit. Jejich novým stanovištěm je od středy 15. března plocha za bytovým domem SPC Z,“ uvedla Petra Mužíková z oddělení komunálních služeb.

K přesazování stromů město přistoupilo i v minulosti, například při opravě chodníku v Hlubčické ulici nebo v případě javoru, který se od polikliniky přesunul do Tyršovy ulice. „Všechny přemístěné stromy prosperují, proto věřím, že stejně dobře se bude dařit stromům i v tomto případě,“ dodala Petra Mužíková. 

Parkovací místa před školkou jsou v současné době v projekční fázi, stejně jako další parkoviště na SPC, které má propojit již existující parkoviště mezi blokem H a železniční tratí. K realizaci by v obou případech mělo dojít v druhé polovině roku.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Krnov

Zdroj obr.: web města

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: