Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Opava

Podzim a Den stromů v Opavě

3.10.2023 | Opava

podzimMilujete přírodu na podzim? Pojďte přivítat barevné období v Opavě a pomozte vysadit nové stromy a dřeviny na různých místech města. více …


Nová zelená střecha v Opavě

21.8.2023 | Opava

zelená střechaOpava se snaží dostat více zeleně do centra města. Jak to provedla? Osízela jednu střechu informačního centra vedle Hlásky. Střecha je nyní zelená.

více …

Opava bude slavit Den Země

27.3.2023 | Opava

Den ZeměV dubnu proběhne Den Země, který bude slavit i město Opava. Připraveno je spousta her a soutěží pro děti, kulturního programu a míst k setkání.

více …

Neplýtvej jídlem Opavo

15.1.2023 | Opava

plesnivé jídloTo, že se vyhazuje až příliš jídla se všeobecně ví. Každý z nás denně vyhodí nedojezený oběd po dětech, prošlé potraviny, plesnivou zeleninu. Přitom by stačilo lépe uvažovat jak nas samotnými nákupy, tak nad zpracování potravin.

více …

Opava sbírá kola pro Africké děti

30.8.2022 | Opava

koloMáte doma staré kolo, které už nevyužíváte, cyklsitické potřeby nebo třeba ochranné prvky na cesty? Dejte jim druhou šanci a ukliďte si v garáži. Bycikl a další věci potřebují děti v Africe. A právě pro ně proběhne sbírka v Opavě.

více …

Opavská knihovna je v TOP 10 návštěvnosti v České republice

27.8.2022 | Opava

knihovnaKonzumní život zahlcuje planetu. Proto lidé hledají cesty, jak z toho ven. Třeba koupě knih už dnes není tak populární. Mnohem raději si zajdou do knihovny a kihu si půjčí. Alespoň to potvrdili Opavané, kteří se svými výpůjčkami skončili v první 10 v České republice.

více …


Re-use centrum už i v Opavě

7.8.2022 | OpavaOpava

re-useDejme věcem druhou šanci je heslo nového re-use centra v Opavě pod hlavičkou Technických služeb. Přineste nepoškozené funkční zboží a uděláte správnou věc.

více …


Pilotní program Opavy se rozšiřuje – Všichni občané veškerých sídlišť Opavy už třídí bioodpad

30.5.2022 | Opava

kontejner na bioodpadOpavané se v třídění odpadu rok od roku zlepšují. Proto se vedení města rozhodlo nakoupit i další kontejnery na bioodpad a ty rozmístilo i na další sídliště a městské části. Nyní i lidé žijící v bytě se mohou podílet na efektivnějším třídění odpadu a dalším jeho využití. více …


V Opavě se třídí bioodpad už i na sídlištích

28.4.2022 | Opava

Opava vyslyšela prosby obyvatel bytů a městských sídlišť a pořídila velkoobjemové kontejnery na bioodpad. Pokusí se tím snížit objem směsného odpadu. Pilotní program odstartoval ve vybraných lokalitých. více …


Reklama: