Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Opava sbírá kola pro Africké děti

30.8.2022 | Opava

koloMáte doma staré kolo, které už nevyužíváte, cyklsitické potřeby nebo třeba ochranné prvky na cesty? Dejte jim druhou šanci a ukliďte si v garáži. Bycikl a další věci potřebují děti v Africe. A právě pro ně proběhne sbírka v Opavě.

Již po páté mohou Opavané přispět do sbírky Kola pro Afriku, která je organizovaná městem a putuje na pomoc dětem v africké Gambii. Ty mohou díky bicyklům dojíždět za vzděláním, školy jsou zde totiž často i mnoho kilometrů vzdálené od jejich domovů. Sbírají se jak samotná kola, a to funkční i nefunkční, či jen jejich části, tak i reflexní vesty, helmy či cyklistické nářadí. 

„Sbírka proběhne v pondělí 19. září od 9 do 17 hodin v garážích areálu magistrátu na Krnovské ulici 75C. Využijte vjezd z Vančurovy ulice od komína, za branou pak pokračujte doprava nahoru,“ navádí Kateřina Durčáková, koordinátorka sbírky a dodává: „Letos je připravena i doprovodná beseda s názvem Jak se točí Kola pro Afriku, a to v Obecním domě 21. září od 17 hodin. Pokud vás zajímá fungování a zákulisí celého projektu, jste srdečně zváni.“ 

Besedovat přijede i 12letá Viki Seifertová, ambasadorka České koalice pro ochranu biodiverzity, která se mise do Gambie zúčastnila a která připravuje rozhovory pro Rádio junior a ČT Déčko. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Opava

Zdroj obr.: web města

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: