Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Třinec podnikl kroky k čistšímu ovzduší ve městě

26.9.2018 | Třinec

elektroVždy je co zlepšovat. Třinec se rozhodl vyčistit ovzduší pro své obyvatele. Nakoupil proto tři rychlodobíjecí stanice a dal tak šanci životnímu prostředí na regeneraci.


Třinec udělal další krok ke zlepšení ovzduší. K dispozici jsou tři nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily, mezi nimi i první stojan pro rychlé dobití.

Rychlodobíjecí stanice byla slavnostně zprovozněna u příležitosti Evropského týdne mobility.

Nejvýchodněji položená rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice umožňující doplnit až 80 % kapacity baterií za zhruba 25 minut je k dispozici na točně autobusů MHD na Kamionce. Dvojice nových klasických dobíjecích stanic ode dneška funguje na Sosně u Nemocnice Třinec.

„Jedním z největších zdrojů znečištění v našem regionu je doprava, proto děláme všechno pro to, aby byla čistější a vstřícnější životnímu prostředí. Třinci se hodně ulevilo po spuštění obchvatu, v městské hromadné dopravě jezdí deset elektrobusů a krok po kroku pokračujeme dál. Čistá mobilita je pro nás jednou z priorit. Vytváříme vhodné podmínky pro cyklodopravu, železniční dopravu a elektromobilitu a včera jsme díky dlouhodobé spolupráci s ČEZ udělali další krok. To, jestli si lidé či firmy elektromobil koupí, je už na nich, ale na nás je, abychom jim společnými silami vytvořili potřebné zázemí,“ řekla primátorka Třince Věra Palkovská.

První dobíjecí stanici byla postavena u budovy třinecké radnice už před čtyřmi lety. Od dnešního dne tak mají v Třinci řidiči k dispozici celkem čtyři veřejné dobíjecí stanice, z toho jednu rychlodobíjecí.

„Nasazování moderních technologií v individuální i hromadné ekologické dopravě je jednoznačně jedním z hlavních trendů současnosti. Potřeby města v této oblasti zároveň pojímáme jako součást komplexního energetického řešení. Vedle instalace dobíjecích míst pro elektromobily jsme se v Třinci proto loni podíleli na zasíťování a připojení areálu dobíjecích stanic, včetně dodávky elektřiny, pro největší elektrobusovou flotilu České republiky,“ dodal Michal Pastušek, generální ředitel společnosti ČEZ Energetické služby.

V Moravskoslezském kraji funguje 16 veřejných dobíjecích stanic, z toho 4 rychlodobíjecí. V celé České republice je 120 veřejných dobíjecích stanic. Aktuální mapa lokalit s dobíjecími stanicemi a komplexní set informací je k dispozici na www.elektromobilita.cz

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.trinecko.cz

Zdroj obr.: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: