Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Sdílená kola v Havířově

31.3.2022 | Havířov

koloV mnoha městech Moravskoslezského kraje se i letos těší z projektu sdílených kol. Výjimkou není ani Havířov. I zde město opět podpoří své obyvatele k tomu, aby se po městě pohybovali ekologičtěji.

I letos se začátkem dubna v Havířově rozjede systém provozování sdílených kol neboli bikesharing. Provozovatelem této služby se, na základě výběrového řízení, opět stala společnost Nextbike. Počet jízdních kol v tomto roce zůstává na 200 kusech a počet stanovišť, na kterých si bude možné kolo vypůjčit, bude cca. 58. Bližší informace naleznete přímo na stránkách www.nextbikeczech.com/mesto/havirov/.

„Pojďme se společně podívat na několik zajímavých statistik a poznatků z uplynulého roku,“ láká referent odboru komunálních služeb, Roman Hučík: „V roce 2021 bylo měsíčně provedeno v průměru cca 17 500 výpůjček, přičemž nejvíce výpůjček bylo dosaženo v červenci, a to přes 22 000 za měsíc. Tradičně byly nejvytíženější stanice na náměstí Republiky, autobusovém nádraží u OD Kaufland, v parku ulice Palackého a u Jitřenky. Lidé si hlídají limit 15 minut, který je díky městu zdarma. Nejčastěji se pohybují středem města z části Podlesí k náměstí Republiky a dále dolů k železničnímu nádraží. Hlavními tepnami tedy zůstávají ulice Hlavní, Dlouhá, Národní třída, Těšínská a Dělnická ulice.“ 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: město Havířov

Zdroj obr.: Pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: