Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Ostrava Poruba rozšiřuje kontejnerový park

4.10.2018 | Ostrava

popelniceVždy je co zlepšovat. Tímto způsobem uvažuje také Ostrava a zasloužila se o estetické a praktické zlepšení stání kontejnerů. Podzemní nádoby na tříděný odpad se už osvědčily, a proto se město postará o zvýšení jejich počtu. Na Bulharské ulici se umístí další čtyři.


Na čtyřech místech v Bulharské ulici vzniknou ještě letos podzemní kontejnerová stání na tříděný odpad. V každé bude pět zásobníků na směsný odpad, papír, plast a sklo. Práce začaly 17. září a měly by skončit v listopadu. Předpokládané náklady se v každé lokalitě pohybují kolem milionu korun, celkem by tudíž celá třetí etapa výstavby tohoto typu odpadních nádob měla obvod přijít na čtyři miliony korun. Zhotovitelem je společnost Vodostav Ostrava.

Ostrava se pyšní podzemními kontejnery

Podzemní kontejnery se v Porubě začaly stavět v roce 2016. Nejdříve na náměstí Antonie Bejdové, poté vznikly na sedmi dalších místech Poruby. Všude, kde byly vybudovány, došlo k estetickému zhodnocení místa. Lokality působí upraveně a reprezentativně. Díky tomu, že podzemní kontejnery mají větší kapacitu než předchozí popelnice, dochází i k řešení problémů s nelegálním skládkováním a v neposlední řadě i ke zvýšení zájmu o třídění odpadu. Jediným problémovým místem byla lokalita u bývalého kina Dukla, kde se kapacita kontejnerů ukázala jako nedostatečná. Proto bude na podzim místo rozšířeno o další dvě nádoby na směsný odpad.

Více informací o podzemních kontejnerech na území obvodu a dalších projektech Poruby najdou zájemci na webu http://fajnovaporuba.cz.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.zdravaova.cz

Zdroj obr.: www.pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: