Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

V Karviné vyrostl nový prostor pro sport

29.9.2021 | Karviná

sportovištěSport je stravou pro tělo i ducha. Dokonale si při něm pročistíte hlavu a velkým bonusem je i tvarování těla. Nyní si můžete v Karviné přijít zasportovat do nového sportoviště u Obchodní akademie.


Na své si přijdou například vyznavači in-line bruslení, běhu, jízdy na skateboardu, kole, cvičení na čerstvém vzduchu, streetballu nebo fotbalu. K dispozici je také moderní dětské hřiště.

„Sportoviště tohoto charakteru v Karviné chybělo a jsem rád, že se podařilo zrealizovat myšlenku, se kterou jsme přišli někdy v roce 2018. Věřím, že se sportoviště bude všem návštěvníkům líbit,“ řekl v pátek při sportovních ukázkách primátor Karviné Jan Wolf. 
Přiznal, že důvodem vzniku tohoto sportoviště s umělým fotbalovým trávníkem, byla stále větší poptávka po moderních sportech jako je právě pump track či jízda na in-line bruslích. Bruslaři mají k dispozici dva okruhy, ten delší měří 470 metrů a kratší 285 metrů. Nezapomnělo se ani na běžce, pro ně je připraven okruh dlouhý 257 metrů. Součástí areálu jsou dvě pumptrackové dráhy, což jsou uzavřené okruhy s vlnami a klopenými zatáčkami určené pro jízdu na kole nebo koloběžce. Vedle nového skateparku je také hřiště pro streetball.

Návštěvníci areálu mají k dispozici šatny, sociální zařízení včetně sprch a zázemí s uzamykatelnými skříňkami či automatem s občerstvením v budově Obchodní akademie, která se o areál a rezervační web stará.


„O celý areál se stará správce, který kontroluje, zda je vše na sportovišti v pořádku. Na starost má také výběr bezhotovostní platby za užívání fotbalového hřiště s umělým povrchem,“ řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Areál je přístupný v pracovní dny od 6 do 21 hodin a o víkendech a svátcích od 7 do 21 hodin. Vstup do areálu a využívání jednotlivých sportovišť je zdarma, výjimkou je zpoplatněné fotbalové hřiště s umělým povrchem. Hodina pronájmu hřiště bez umělého osvětlení stojí 700 a s osvětlením 800 korun. Zájemci o využití hřiště se mohou rezervovat na webových stránkách www.sportovistekarvina.cz.
Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/otevreno-nove-hriste-v-karvine-nabizi-workout-pumptrack-fotbal-i-streetball-2021.html

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Karvinský deník

Zdroj: Karvinský deník

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: