Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Třinec a Český Těšín spojí nová cyklostezka

22.8.2018 | Třinec

cyklostezkaPodél cesty ve směru na Český Těšín vznikne nová cyklostezka. Cyklisty zavede až do místní části Konská.


Čistá doprava má v Třinci zelenou. Město se stalo díky početné flotile elektrobusů v městské hromadné dopravě lídrem v zavádění elektromobility v ČR a velkou pozornost věnuje vedení města také podpoře cyklistické dopravy. V souladu s tímto trendem se mohou cyklisté v Třinci těšit na další rozšíření sítě cyklopruhů a cyklostezek, tentokrát směrem na Konskou a Baliny.

V pondělí 16. července schválila Rada města na svém jednání zhotovitele stavby a se zahájením stavebních prací se počítá v září letošního roku. Pruhy pro cyklisty a navazující cyklostezka povedou v délce 3,6 km po obou stranách ulice Nádražní a Těšínské od kruhového objezdu u „myší díry“ v Třinci až po nadjezd do průmyslové zóny na Balinách.

Silnice směrem na Český Těšín patří k nejvytíženějším dopravním tepnám, kterou hojně využívají také zaměstnanci Třineckých železáren a firem v areálu TŽ a v průmyslové zóně. Zejména v době střídání směn ohrožuje cyklisty množství projíždějících vozidel a jízda na kole po krajnici není pro cyklisty příliš bezpečná. Po vybudování cyklostezky se značně zvýší jízdní komfort a cyklisté tudy projedou mnohem bezpečněji a pohodlněji.

Nová cyklostezka podél silnice II/468 bude součástí páteřní cyklotrasy č. 10, která vede z Bukovce do Bohumína.

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.trinecko.cz

Zdroj obr.: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: