Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Smogová situace hlavně na Moravě

15.2.2017 | Jana Konečná

Aktualizováno: Smog polétavého prachu trápí od pondělí 13. února obyvatele hlavně moravských měst, nejhorší situace byla v úterý. Ve středu se kvalita ovzduší zlepšila na některých místech. Kritická zůstala ráno a dopoledne v Olomouci a v řadě měst Moravskoslezského a Zlínského kraje, špatná v Praze a Středočeském, Plzeňském a Ústeckém kraji. Odpoledne panuje velmi špatná situace jen v Ústeckém kraji.


V úterý ráno měli nejhorší situaci Třinec, Český Těšín, Valašské Meziříčí, Ostrava, Karviná, Havířov, Zlín, Frýdek Místek, Rychvald, Uherské Hradiště, Třebíč, Prostějov a Kladno. Čisto měli jen na Vysočině. Podle měření Českého hydrometeorologického ústavu v úterý ráno a dopoledne smog z PM10 přikrýval města Olomouckého, Jihomoravského, Moravskoslezského, Zlínského, Středočeského kraje i Prahy. V ostatních krajích byly postiženy také Chomutov, Děčín, Lom, Hradec Králové, Moravská Třebová, Pardubice a Třebíč. Uspokojivé a vyhovující hodnoty emisí vykázala měření v kraji Plzeňském, Jihočeském, Karlovarském a Libereckém. Velmi dobré až uspokojivé hodnoty měla Vysočina. Většinou uspokojivé ovzduší mělo také Dolní i Horní Rakousko.

Při smogu by si měli dávat pozor hlavně lidé citliví na prach, neměli by se přepínat a sportovat. Senioři nebo děti z mateřských škol by neměli chodit zbytečně ven. Větrání bychom měli omezit jen na nezbytně nutnou dobu.

Aktuální kvalita ovzduší z měřících stanic viz http://portal.chmi.cz/

Co dělat při smogu viz http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-peti-krajich-na-vychode-cr-a-v-brne-plati-smogova-situace

Jak se k situaci staví Praha: http://ekolist.cz/

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: