Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Přelomový rozsudek: zrušena nekonkrétní a neefektivní část Programu zlepšování kvality ovzduší pro Ostravsko

6.1.2018 | Frank Bold

Nejvyšší správní soud včera rozhodl ve prospěch nás a našich partnerů v kasační stížnosti na Program zlepšování kvality ovzduší pro Ostravu, Karvinou a Frýdek-Místek. Část programu soud přímo zrušil a zároveň zrušil předchozí, zamítavý rozsudek Městského soudu v Praze. Je to velké vítězství, na které jsme čekali víc než rok.


Co rozsudek znamená pro Ostravsko? Především to, že MŽP bude muset vydat nový Program, s jasným časovým plánem a vyčíslením přínosu jednotlivých opatření, aby bylo zřejmé, která z nich jsou prioritní. Program bude postaven na tvrdých datech. Bude možné vyhodnotit, zda se ho daří naplňovat, nebo ne, a to už v jeho průběhu, a případně jeho implementaci podle potřeby upravit. Energie a peníze vložené do úsilí o čistší ovzduší budou lépe zacílené a bude větší šance, že se krok za krokem skutečně podaří ovzduší na Ostravsku zlepšit.

Srdečně děkujeme všem, kteří nás v našem úsilí podporují a kteří v boji za čistší vzduch ještě neztratili trpělivost. Budeme ji potřebovat i nadále - změna nenastane přes noc, ale dnes máme důvod věřit, že se věci obracejí k lepšímu.

Boj o čistší ovzduší ještě zdaleka není u konce. Případ budeme dál sledovat a zároveň usilovat o úspěšné dotažení tří zbývajících PZKO - pražské, brněnské a ústecké. Velmi oceníme vaši podporu.

zdroj: frankbold.org

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: