Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Nový Jičín poskytuje službu k nabití elektrokol

30.6.2018 | Nový Jičín

Pořídili jste si elektrokolo, ale nikdy dopředu nevíte, kde si jej dobijete? Pokud budete v Novém Jičíně, zajedete jednoduše na náměstí. Snad se brzy tato možnost rozšíří i do okolních měst.


Další drobnou službu občanům nabízí novojičínská radnice. Na Masarykově náměstí nechala nainstalovat stojan k nabíjení elektrokol. Turisté, ale i obyvatelé města, si tak mohou v případě potřeby připojit svá kola na elektrický pohon do sítě. Město, které získalo stojan darem, zvažuje, že by v příštím roce zakoupilo elektrokola a v návštěvnickém centru zřídilo jejich půjčovnu.

„Dnešním trendem je rychlá, úsporná a ekologická přeprava, a tu nabízejí elektrokola. Mezi lidmi jsou stále oblíbenější a v ulicích jsou vidět stále častěji. S tím souvisí i potřeba mít možnost si kolo někde nabít. Občané, kteří přijedou do centra na úřady nebo turisté na výletě, mohou kola zaparkovat v nabíjecím stojanu. Masarykovo náměstí je monitorováno kamerovým systémem napojeným na městskou policii, a tak věříme, že nedojde ke zničení zařízení vandaly,“ řekl místostarosta Nového Jičína a zároveň dárce nabíjecího stojanu Pavel Rozbroj.

Současně se ve stojanu mohou nabíjet čtyři elektrokola. Radnice zvažuje, že by v příštím roce zakoupila elektrokola, která by si veřejnost mohla půjčovat k výletům a projížďkám. „Kola by byla k dispozici v návštěvnickém centru,“ doplnil Rozbroj.

Zdroj: www.novyjicin.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: