Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Nadace Partnerství a její Zelené oázy i v našem kraji

26.2.2019 | Sandra Franerová

výsadbaLidé nejsou lhostejní a zajímají se o své okolí. Úprava veřejného prostranství  proběhne rovnou na dvou místech. Vše zajišťuje Nadace Partnerství, která vybrala dvě žádosti i z našeho kraje. Grant Zelené oázy podpoří obnovu zeleně a prostředí v městech Raduň a Paskov.


Nadace Partnerství je společnost, která pomáhá lidem pečovat a starat se o životní prostředí. Probouzí v lidech aktivní přístup o ochranu prostředí kolem sebe, nabádá ke každodennímu šetření a šetrnému způsobu života a probouzí v lidech touhu myslet a dbát i na budoucnost a nejen přítomnost.

Nadace podporuje mnoha projekty jednotlivé spektra ochrany životního prostředí. Každoročně, mimo jiné, vyhlašuje výzvu o dotace nazvané Zelené oázy, na obnovu zeleně v jednotlivých městech všech krajů České republiky. Jde vidět, že lidem není jedno, jak vypadají veřejná prostranství a místo se zelení a vodními plochami.

Již má rozhodnuto. Výběr se uskutečnil ze stovek žádostí, nakonec vyhoví devatenácti z nich. V moravskoslezském kraji je to konkrétně pomoc pro Spolek Lesní klub Zvonek v Raduňi a pak Základní školu Paskov v okrese Frýdek – Místek. Na tyto projekty organizace Nadace partnerství přispěje částkou ve výši téměř 180 000 Kč. Projekty nesou název Živá zahrada – překvapení, hra a objevování a Zastavme se na chvíli.

Veškeré další informace najdete na stránkách Nadace Partnerství.

 

Zdroj: Nadace partnerství

Zdroj obr.: PIxabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: