Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Karvinská Žabí stezka

24.8.2022 | Karviná

stezka pro kolaŽabí stezka pojmenovaná po žabím kraji odkud začíná, spojuje Strumień, Zebrzydowice, Karvinou a Petřvald. Poznejte krásy polsko-českého pohraničí.

Žabí stezka spojuje od srpna 2022 města Strumień, Zebrzydowice, Karvinou a Petřvald. Tato stezka je určena turistům, kteří chtějí poznat zajímavá místa polsko-českého pohraničí. Obec Strumień je centrem oblasti zvané Žabí kraj, odtud tedy Žabí stezka, která zde má svůj začátek.

Turisté mohou cestovat po dvou trasách - cyklistické i automobilové. Cestou mohou navštívit čtrnáct atrakcí a památek, například Staré město s městským parkem ve Strumieni, rybník Młyńszczok v Zebrzydowicích, Železnou cyklotrasu, zámek Fryštát s parkem Boženy Němcové v Karviné, rybníky v Rychvaldu, kostel sv. Jindřicha a naučnou stezku v Petřvaldu.

Mapa Žabí stezky na vás čeká k vyzvednutí v infocentru na Masarykově náměstí ve Fryštátě, které provozuje na projektu participující Regionální knihovna Karviná. Kromě Karviné si mapu můžete vyzvednout v infocentrech ve Strumieni či Zebrzydowicích a petřvaldském kulturním centru. Na každém z těchto míst obdrží návštěvníci do mapy turistické razítko. Po jejich zkompletování získají turisté na posledně navštíveném místě odznak, na kterém bude zobrazena žába - symbol turistické trasy. Náhled mapy Žabí stezky ve formátu pdf je dostupný elektronicky. 

Projekt Žabí stezky byl zpracován polsko-českým týmem složeným ze zástupců měst Strumień a Petřvald během společných workshopů. Práci tohoto týmu koordinovalo Sdružení pro regionální rozvoj a spolupráci OLZA.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Karviná

Zdroj obr.: Pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: