Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Jste sportovně založení a rádi bruslíte? To vás Bruntál potěší

31.5.2018 | Bruntál

discgolfKdo rád jezdí s větrem o závod na in-line bruslích, na kole, věnuje se aktivnímu odpočinku a nebojí se nových druhů sportů, ten by již nyní měl navštívit městský park v Bruntále. Dá se sportovně využít už nyní a navíc můžete sledovat, jak se bude postupně rozšiřovat ve větší komplex.


Rekonstrukce areálu městského parku v Bruntále neskončila revitalizací zeleně a vybudováním či obnovou sítě cestiček pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře. Město nyní připravuje její další rozšíření.

Od svojí obnovy v roce 2009 je městský park vyhledávaným místem aktivního odpočinku všech věkových kategorií bruntálských občanů. Vzhledem k rostoucímu počtu návštěvníků parku, zejména cyklistů a bruslařů, však stávající prostor začíná být nedostatečným, a tak radnice už před lety začala zvažovat možnosti rozšíření parku.

Ty nabízí rovinatá plocha ve směru na Staré Město, kde byl dříve ovocný sad, jenž podlehl okusu zvěře a důsledkům vysoké hladiny spodní vody v tomto místě. Město nyní připravuje projekt, který do těchto míst „protáhne“ cyklo a in-line dráhu o dalších 600 až 800 metrů a maximálně využije dispozic daných územním plánem.

Kromě samotné dráhy se zpevněným povrchem zde přibude také veřejné osvětlení a také možnost zahrát si discgolf, což je kombinace hodu frisbee s pravidly podobnými golfu.

V současné době probíhají projekční práce tak, aby pokud možno do konce letošního roku bylo vydáno stavební povolení. Čas samotné realizace pak bude záviset na uvolnění potřebných finančních prostředků.

Zdroj: www.mubruntal.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: