Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Hlučín opět otevřel tělocvičnu i veřejnosti

5.2.2019 | Hlučín

tělocvičnaŠkolní tělocvična na Základní škole Hornická už toho hodně pamatovala. Prošla rekonstrukcí a nyní je opět k dispozici nejen žákům. Hlučín ji poskytuje i široké veřejnosti.


Žáci Základní školy Hornická v Hlučíně už cvičí v krásně opravené tělocvičně. Její generální oprava skončila loni v prosinci. Náročná rekonstrukce si vyžádala investici ve výši takřka 2,5 milionu korun. 

"Provoz opravené tělocvičny jsme zahájili loni 5. prosince. Žáci naší školy si na úvod zahráli tradiční vánoční turnaj v sálové kopané," prozradil ředitel školy Martin Franek. 
Tělocvična byla v provozu od školního roku 1967/1968 jako jedna ze šesti budov školního areálu. I přes pravidelnou údržbu ze začala postupem času projevovat vnější vlhkost, která měla za následek vytváření boulí na podlaze. Ty znemožňovaly sportování. Aby se omezilo jejímu zvedání, byla podlaha po obvodu několikrát ořezána. To však bylo jen provizorní řešení. V roce 2017 začalo vedení školy ve spolupráci s městem Hlučín připravovat projekt celkové rekonstrukce. Město Hlučín poskytlo na rekonstrukci finanční dotaci ve výši 2,4 milionu korun. 


"Nyní se naše tělocvična pyšní novou palubovkou, dřevěným obložením a novým vybavením, jako jsou například žebřiny, gymnastické kruhy, nastavitelné basketbalové koše a hrazda. Tělocvična je samozřejmě opět přístupná nejen žákům školy, ale také veřejnosti. Zájemci si ji mohou v odpoledních hodinách a o víkendech pronajmout pro své sportovní aktivity," doplnil ředitel Franek. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Hlučín

Zdroj obr.: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: