Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Havířov myslí na budoucnost a staví nový skatepark

10.1.2019 | Havířov

skateJe potřeba myslet na budoucnost. Proto se město Havířov rozhodlo, postavit nový unikátní skatepark. Budou v něm použity moderní technologie, aby nebyli místní obyvatelé zatíženi hlukem. Prostor poskytne dobré zázemí, pro trénování této již brzy olympijské disciplíny.


Nový multigenerační sportovně rekreační areál roste v těsné blízkosti centra města na Lázeňské ulici. Havířov bude stát více než 30 milionů korun. Na tuto akci nyní město usiluje o dotaci MŠMT. Součástí stavby bude moderní skatepark, horolezecká stěna, pohybové aktivity pro děti i seniory, správní budova se sociálním zařízením a další zpevněné plochy a mobiliář.

V letošním roce město zahájilo výstavbu správní budovy. Postup prací však závisí na klimatických podmínkách, proto zásadní stavební práce čekají Havířov v příštím roce. Předpokládaný termín dokončení stavby je červen příštího roku.

"Stavba areálu je pro nás, pominu-li rekonstrukci přednádraží, jednou z nejvýznamnějších investičních akcí příštího roku," říká Bohuslav Niemiec, náměstek primátora pro investice a chytré město.

Plánování výstavby skateparku provázely obavy místních, že díky sportu bude v lokalitě větší hluk. "Firma, která nám areál staví, má s výstavbou podobných sportovišť bohaté zkušenosti. Areál, který stavíme, nemůžeme srovnávat se starým havířovským skateparkem u Městské sportovní haly. Na stavbu jednotlivých prvků sportoviště firma využívá nejmodernější technologie, tak aby se hlučnosti předešlo," vysvětluje Niemiec.

Havířov plánuje podpořit profesionalitu skateboardingu

Minulý týden se v Praze uskutečnilo pro Havířov důležité jednání na MŠMT, kterého se zúčastnil primátor Havířova Josef Bělica, jeho námětek Bohuslav Niemiec a také radní pro sport Daniel Vachtarčík. Společně s náměstkem pro řízení sekce sportu a mládeže Karlem Kovářem a vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou jednali o možnostech čerpání investiční dotace MŠMT z výzvy V4 sport na výstavbu skateparku v Havířově.

"Náš projekt je pro MŠMT zajímavý hlavně proto, že skateboarding bude zařazen mezi olympijské sporty. Dle informací předsedy spolku Skate klub Havířov Petra Vašuta, který je členem České skateboardové asociace a se kterým jsem nyní v kontaktu, máme v Havířově v užší reprezentaci dva zástupce tohoto sportu. Chceme získat podporu právě ze svazu skateboardistů, aby bylo opravdu zřejmé, že Havířov bude jakýmsi centrem základny skateboardové reprezentace," uvedl Daniel Vachtarčík, havířovský radní pro sport.

Souhlas s podáním žádosti o dotaci z výzvy MŠMT projednají v pondělí 17. prosince zastupitelé. Poté započne náročný proces související s podáním žádosti o dotaci. Havířov by mohl získat až 50 procent financování uznatelných nákladů projektu.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: www.havirov-city.cz

Zdroj obr.: www.pixabay.com


 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama: