Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Co vlastně vyroste u Visty?

16.1.2018 | Denik.cz

vistaDvě hřiště s umělým povrchem a třetí s trávníkem, tréninková loučka, zázemí pro fotbalisty, včetně jídelny, bytů či internátu. To vznikne v pomyslném trojúhelníku ulic Plzeňské, Pavlovovy a Kpt. Vajdy v Zábřehu.


A místní zajímá, co z toho budou moci využívat oni! „Nic proti žáčkům, fotbalistům! Ale je tady pár otázek,“ tvrdí obyvatelé uvedené lokality, kde od listopadu běží investiční akce s názvem „Rekonstrukce sportovního areálu Vista“.

I podle reakcí, které Deník v místě získal, je hlavním nedostatkem projektu především mizerná informovanost místních obyvatel.

„Celá akce má konspirativní charakter a začala podezřele rychle. Obvod rozhodl, aniž by s občany něco projednával,“ nechávají se slyšet Zábřežští.

Poukazují, že zmizí řada stromů a celé místo se má stát „neorganizovaným“ sportovcům nepřístupné (snad vyjma kousek pozemku).

„Kde jsou příjezdové cesty? A hlavně kde chtějí parkovat auta od rodičů hráčů, trenérů a dalších uživatelů?“ ptají se obyvatelé, kteří oslovují redakci.

Na rozdíl od úřadu Ostravy-Jihu; ten podle mluvčí Martiny Gavendové zatím žádné odmítavé reakce ohledně stavby sportoviště nemá.

Radnice na Jihu taktéž souhlasí s projektem neziskové organizace Ostravská sportovní revitalizovat hřiště za Hotelovým domem Vista a zajistit tak prostory k přípravě mladých fotbalistů. „Je podepsána i smlouva na prodej části bývalé nemocnice, kde bude zázemí pro hráče,“ říká mluvčí.

zdroj: moravskoslezsky.denik.cz

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: