Moravskoslezské
Zelenenoviny.cz

Bruntál pomáhá s jízdou na kole

26.6.2018 | Bruntál

koloRádi byste se projeli na kole, ale žádné nemáte? Je pro vás klasické jízdní kolo příliš namáhavé? Zkuste půjčovnu eletrokol v Bruntále.


Chcete si vyrazit na výlet na elektrokole? Můžete si jej vypůjčit v Městském informačním centru (MIC) v Bruntále. Zarezervujte si termín a pak už jen naplánujte, kam vyrazíte.

K dispozici jsou dvě kola, na kterých lze ujet na jedno nabití přibližně 80 až 100 kilometrů. „Jde o klasická jízdní kola doplněná o elektronický pohon, který pomáhá při jízdě. Funkce motoru je aktivována šlapáním. Na kole se musí šlapat, motor pouze pomáhá,“ vysvětlilaAdéla Chylíková z MIC. Nabíjet lze kdekoliv, kde je zásuvka 230 V.  V okolí Slezské Harty jsou dokonce smluvená místa, kde nabíjení umožní.

Zájemci si mohou kolo vypůjčit maximálně na 48 hodin. „Kola zapůjčujeme převážně ráno po otevírací době od 8 hodin. Vše je o domluvě, zákazníci nám kola vracejí zpravidla v den zapůjčení do 16 hodiny nebo následující den opět po otvírací době, nejpozději však do 8.30 hodin,“ informovala Adéla Chylíková.

Poplatek za vypůjčení jednoho kola je 100 Kč. Při vypůjčení je třeba složit vratnou kauci ve výši 500 Kč. Kromě kola v centru půjčí také nabíječku, zámek a helmu.

Určitě je dobré si kolo objednat dopředu. „Přes pracovní týden těch objednávek ještě tolik nemáme, ale o víkendy je zájem,“ řekl Zdeněk Žilka z MIC.  Rezervaci je možné provést osobně v Městském informačním centru – nám. Míru 7, Bruntál, e-mailem na mic@mubruntal.cz nebo telefonicky na 554 706 525.

Zdroj: www.mubruntal.cz

Zdroj fota: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama: